Italija će poslije punih 60 godina propustiti Svjetsko prvenstvo u fudbalu

Mundijal u Rusiji biće bez Italije koja je još u nevjerici, dok je Švedska, sa druge strane, u transu!

Šveđani su napravili senzaciju i sa 0:0 u revanšu na San Siru izbacili Italiju iz trke za Mundijal. Italija poslije punih 60 godina neće igrati na Svjetskom prvenstvu, a prethodni put su izostali sa Mundijala još daleke 1958. baš u Švedskoj.

Švedska je jednim golom u prvom meču baraža (1:0) izbacila “Azure”, a presudio je Johanson u 61. minutu, golom u Solni.

Nisu Italijani blistali ni na prethodna dva šampionata jer u Južnoj Africi i Brazilu nisu prolazili grupu, ali pred dvomeč sa Švedskom vjerovatno niko nije očekivao da će Italijani ispasti.

Šveđani su mislili drugačije. Hrabra i čvrsta odbrana od prvog minuta prve utakmice je bila taktika od koje momci Jana Andersena nisu odstupali, a Italijani u 180 minuta nisu uspjeli da savladaju golmana Robina Olsena.

Pretjerana samouvjerenost italijanskog selektora Venture pred dvomeč sa Švedskom, kada je izjavio da mu je žao Šveđana, ali da Italijani sigurno idu u Rusiju, pokazala se kao kobna po njega i njegov tim.