LŠ: Juve lako stekao veliku prednost protiv anemične Barse

Fudbaleri Juventusa savladali su Barselonu 3:0 (2:0) u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, a meč je sa dva gola obilježio Paulo Dibala.

Centarfor “Stare dame” pogodio je u sedmom minutu, nakon što se u kaznenom prostoru sjajno okrenuo i plasirao loptu u gol, a zatim i petnaest minuta kasnije kada je povratnu loptu Mandžukića preciznim udarcem iz šesnaesterca smjestio u mrežu.

U 30. minutu zbog ofsajda je poništen gol Barselone, a Katalonci su nekoliko minuta ranije imali odličnu priliku, kada je Mesi odigrao savršen pas prema Inijesti kojem je šut odbranio Bufon.

Barselona je do gola mogla i pred kraj prvog poluvremena kada je Suarez probao glavom, a lopta na putu ka mreži prvo pogodila Bonučija,  potom prevarila Bufona, a zatim otišla u korner.

Juventus je bolju igru na meču potvrdio u 55. minutu kada je Đorđo Kijelini treći put matirao Ter Štegena.

Barselona se potom trgla, pa je u 67. minutu poslije pokušaja Nejmara, lopta Kijelinija pogodila u grudi pa u ruku, ali penala nije bilo. Prije toga je dobru šansu za Katalonce imao Suarez, ali je lopta otišla kraj gola.